alacati-plajlari-hay-otel-alacati

Alaçatı Plajları

Okulların kapanmasıyla beraber İzmir’in gözde tatil beldesi Çeşme Alaçatı kalabalıklaşmaya başladı. Sıcakların hissedilmeye başladığı şu günlerde en az Alaçatı kadar ünlü olan Alaçatı Plajları’da dolup taşıyor.

Biliyorsunuz Alaçatı rüzgarı ve rüzgar sörfü ile ünlü. Alaçatı tatilinizde, dünyanın sayılı sörf merkezlerinden birine kadar gelmişken, bu sporu denemenizi tavsiye ederiz. Ama derseniz ki ben sörf yapmak istemiyorum, elbette bu da kabulumuz. Ancak denizin üzerinde muhteşem bir renk cümbüşü yaratan sörfçüleri seyretmeden dönmeyin. Bu muhteşem manzara için Alaçatı Plajları çok uygun.

Alaçatı’nın buz gibi denizinde serinlemek isterim diyenler, işte sizin için seçtiğimiz birbirinden keyifli Alaçatı Plajları:

Çark Plajı

Rüzgar sörfüne gönül verenlerin en sevdiği plaj Çark Plajı mevkiidir. Alaçatı Port’u geçtikten hemen sonra başlayan bu koyda rüzgarla dans eden windsurfçüleri ve kiteçıları keyifle seyredebilirsiniz. Çoğu sörf okulu da burada bulunur. Bu bölgede deniz Ilıca Plajı’na göre daha soğuktur, bilginize.

Zio Beach

Çark mevkiinde bulunan Zio Beach; 5000 metrekare üzerine kurulu, 300 kişilik VIP ve 700 kişilik beach alanıyla hizmet vermektedir. Şık beyaz şezlongları, özel yapım şemsiyeleri ve localarıyla şık bir beach club arayanlar için ideal bir mekan. Zio Beach içinde yer alan Italyan restoranının da ünlü bir şefin imzasını taşıdığını belirtelim. Giriş fiyatı kişi başı 50 TL’dir. Bu fiyata şezlong ve havlu kullanımının yanında bir içecek dahildir.

Alaçatı 11 Restaurant & Beach Bar

Alaçatı Beach Resort & Spa içinde bulunan Alaçatı 11, Çark Koyu’nda yer alan bir diğer beach club. Özel yapım şemsiyeleri, tahta şezlongları, denize yakın gazebo locaları ve lezzetli yemekleriyle çok keyifli bir plaj olduğunu söyleyebiliriz. Alaçatı 11’de kite sörf, optimist ve motorlu su sporları aktiviteleri yapılabiliyor. Giriş ücreti kişi başı 50 TL’dir.

Kum Beach Madeo

Alaçatı’nın buz gibi denizinde serinleyeyim ama bu sırada daha rahat, daha salaş bir ortamda “relax” takılayım, hatta bir de kaliteli müzik dinleyeyim diyorsanız, Kum Beach tam size göre. Yatağa dönüşebilen koltukları, Kızılderili çadırı şeklindeki soyunma giyinme kabinleri, bahçe sulama kovalarından yapılma duşları ile dekorasyonunda ince detaylarla farklılık yarattığı kesin. Yemeklerden de otlu pidesini tavsiye ederiz. Giriş ücreti kişi başı 50 TL’dir.

Alaçatı tatiline çıkmaya karar verdiyeseniz, Alaçatı butik otellerine uygun fiyata konaklama için erken rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.