port-alacati-liman-marina-hay-otel

Port Alaçatı Marina

Alaçatı’da hayata geçirilen en önemli projelerden biri hiç tartışmasız Port Alaçatı olsa gerek. Dünyada Fransa’da Port Girmaud, Costa Brava’da Rosas, Avsturalya’da Sanctuary Cove gibi yerlerde örneklerini gördüğümüz bu proje, denizle iç içe yaşamayı ve evinin önüne teknesini bağlamayı sevenler ile yatçıları buluşturuyor. Ayrıca marinası, restoranları, eğlence yerleri, Alaçatı butik otelleri, fitness salonu, spa merkezi de artısı.

Bildiğiniz üzere Çeşme yarımadası yatçılık açısından önemli bir yer. Alaçatı ise hiç dinmeyen rüzgarıyla dünyada sayılı sörf merkezlerinden biri. Port Alaçatı projesi ile yörenin tam bir marina-kente dönüştüğünü söyleyebiliriz. Meraklısı bilir, bu ortamı sağlayabilmek için toprak hafriyatla kazınıp, deniz içeri alınarak bir kanal kent yaratıldı. Alaçatı’nın denize bakan bu yüzü hem sörf cennetinin içinde yer alıyor hem de Alaçatı şehir merkezine yakınlığıyla sosyal hayatla iç içe olmayı sağlıyor.

Alaçatı yat limanı Ege adaları yat trafiği bakımından önemli bir yere sahip. 38 derece 15’ kuzey enlemi, 26 derece 23’doğu boylamında bulunan Port Alaçatı Marina, yatların sığınma ve bakım ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşıladığını söyleyebiliriz. Yeri gelmişken belirtelim Alaçatı Marina denizde 260 tekne, karada 100 tekne kapasitesine sahip.

Port Alaçatı Marina’nın restoranları ve eğlence mekanları ile de göz kamaştırdığı bir gerçek. Aynı Çeşme Marina’da olduğu gibi, burada bulunan restoranlar da sadece yatçılara değil geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyor.

Ferdi Baba bizim Alaçatı Port’daki favori lezzet durağımız. Sıcak- soğuk mezelerin, salataların ve tabii ki deniz mahsüllerinin en tazesi burada. Enfes manzarası da yemeğinize eşlik eder. Balık kavurma, yoğurtlu balık kebap, şarap soslu ahtapot, kalamar tava ve deniz mahsullu makarna denemenizi tavsiye ederiz. Balıkçı Niyazi (Port Balık) ve Balıkçı Hasan Alaçatı Marina’da deniz mahsulü tadabileceğiniz diğer lezzet noktaları. Kısacası rakı- balık severler için Alaçatı Port doğru adres, bizden söylemesi. Yemekten sonra, “Gece uzun, eğlenmeye devam edelim” derseniz; Club 29, Tren veya 35 Albüm Club gibi mekanlardan birini tercih edebilirsiniz.

Kısacası Alaçatı’ya kadar gelip, Port Alaçatı Marina’ya uğramadan dönmeyin.

Biliyorsunuz  Alaçatı yaz sezonunda oldukça yoğun oluyor, dolayısıyla  Alaçatı butik otellerine erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Böylece Alaçatı otelleri için indirim fırsatlarından da yararlanmış olursunuz.

İyi tatiller dileriz…